Multi-Gyn ActiGel Vajinal Rahatsızlıkları Giderici Krem
Multi-Gyn ActiGel Vajinal Rahatsızlıkları Giderici Krem 50 ml
Vajinal Rahatsızlıkları Giderici Krem
Ürün Kodu : 8714207410501
Markalar : Multi-Gyn
Fiyatı : xx,xx TL
Kdv Dahil Fiyatı : xx,xx TL
Havale İnd. (%5) : xx,xx TL
Kredili Peşin Fiyat : xx,xx TL
Fiyatı görmek için : TIKLA

Ürün Detayları

Multi-Gyn ActiGel Vajinal Rahatsızlıkları Giderici Krem 50 ml

1. Temel Bilgiler

Genital bölge rahatsızlıkları düşünüldüğünden daha yaygındır.
Pek çok kadın, sorunu, tahriş, acı, yanma, rahatsız edici koku veya akıntı, cinsel ilişki sırasında veya sonrasında duyarlılık, tahriş olmuş labia ve kaşıntı şeklinde tanımlayacaktır.
Kaşıntı, yanma veya tahriş, sıkı giysiler, nemli pedler veya hijyenik bandajlar sebebiyle çoğunlukla kötüleşir. Multi-Gyn Actigel tüm bu genital bölge rahatsızlıklarına etkili ve doğal çözümdür.

Bacterial Vaginosis

Bacterial Vaginosis (Vajinal Akıntı) Nedir?
Bacterial vaginosis, vajinal ortamda bakterilerin neden olduğu bir sorun – bir denge bozukluğudur. Vajina normalde laktobasil adı verilen pek çok “iyi” bakteri, ve kokoid bakteri adı verilen diğer birkaç çeşit bakteri içerir. Laktobasiller, içersinde kokoid bakterilerin gelişmediği sağlıklı vajina asitliğinden sorumludur. Bu vajina asitliğinin kaybolması ve çok fazla kokoid bakterinin ortaya çıkması “bacterial vaginosis” olarak adlandırılır.

Bacterial vaginosis’im olduğunu nasıl anlarım?
Vajinanızdan farklı bir akıntı geldiğini fark edebilirsiniz. Akıntı şeffaf veya renkli olabilir ve aşırı olabilir. Özellikle korunmasız cinsel ilişki sonrasında çoğu kez kötü bir kokuya sahiptir. Sık sık kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık veya acı gibi vajinal rahatsızlıklar yaşarsınız. Bazı kadınlarda bacterial vaginosis herhangi bir belirti vermez. Vajina asitliği daima olağandışıdır; pH>5.

Eğer bu bir enfeksiyon ise, başka birinden kapmış olabilir miyim?
Hayır, normal hijyen ile mümkün değildir. Bacterial vaginosis, anüse yakınlığı sebebiyle vajinada çoğunlukla mevcut bulunan aşırı bakteri gelişimidir. Cinsel olarak aktif kadınlarda daha yaygın iken cinsel olarak aktif olmayan kadınlarda da ortaya çıkmaktadır.

Tedavi edilmesi gerekir mi?
Evet. Bacterial vaginosis gerçekten de istenmeyen bir vajinal floradır. Eğer bacterial vaginosis tedavi edilmezse, bakteriler uterusa (rahim) ulaşabilir ve ciddi sorunlara neden olabilir. Tedavi hamilelerde özellikle önemlidir. Tabi ki korunma her zaman en iyisidir.

Mantar

Mantar nedir?
Mantar 2 evrelidir; sorunlara neden olmayan bir spor evresi ve sorunlara neden olan ipliksi evre. Laktobasiller gibi mantar da gelişimi için hücre şekerine ihtiyaç duyar ve bu gıda kaynağı ile rekabet halindedir. Bu yüzden mantar en çok normal bir (optimal) asitliği olan bir vajina ortamında bulunur.

Mantar olduğunu nasıl anlarım?
Çoğu kez kokusuz, beyaz, süzme peynir benzeri bir akıntı fark edersiniz ve kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık ve acı gibi vajinal rahatsızlıklarınız olur.

Eğer bu bir enfeksiyon ise, başka birinden kapmış olabilir miyim?
Aslında hayır. Mantar çoğunlukla davetsiz bir misafirdir. Bununla birlikte tekrarlayan enfeksiyonlarınız olduğu zaman kaynağının partneriniz olması muhtemeldir. Tekrarlayan mantar enfeksiyonları, mantarın gıda kaynağı olan şeker sebebiyle diyabetlilerde sık görülür. Mantar enfeksiyonlarına karşı dirençsizlik aynı zamanda ailelerde görülmektedir, ki burada genetik bir geçmiş söz konusudur.

Tedavi edilmesi gerekir mi?
Bacterial vaginosis’in aksine mantar çok da tehlikeli bir vajinal enfeksiyon değildir.
Bununla birlikte büyük bir derttir ve yaşam kalitesini çok fazla etkiler.
Enfeksiyöz şikayetler olduğunda özel antifungal ilaçlarla tedavi bu yüzden önemlidir. Tabi ki korunma her zaman en iyisidir.

Vajinal ekosistem
Vajina kendi savunma mekanizmasının önemli bir parçası olan kendi florasına sahiptir. Bu flora ağırlıklı olarak laktobasillerden oluşmaktadır. Bu yararlı bakteriler laktik asit ve peroksit üretir ve bu suretle de istenmeyen ve muhtemelen zarar verici bakteriler için dostça olmayan bir ortam yaratırlar (fizyolojik olmayan flora). Asitlik önemli bir rol oynar. Laktobasiller (laktik asit bakterileri) 4’den 4.5’a kadar bir pH’ a sahip bir asit ortamında gelişim gösterirler ve laktik asit üretimi ile kendi optimal asit ortamlarını devam ettirirler. Bunun aksine istenmeyen, zarar verici bakterilerin gelişimi daha yüksek pH değerlerinde (>5) güçlüdür. Özellikle üreme çağındaki kadınlarda, bozulan vajinal mikrobiyal dengenin sorumlusu daha yüksek bir pH değeridir. Bu durumda laktobasiller aşırı gelişir ve zarar verici bakteri florası kendini optimal olarak geliştirebilirken, kendi yaşamlarını devam ettirmekte güçlük çekerler: aslında bir viskoz çevre.

Vajina florasındaki bakteriyel bozukluklar
‘Bacterial Vaginosis’ (BV), vajina florasındaki normal dengelerin fizyolojik olmayan floranın aşırı gelişmesi ile bozulduğu durum için kullanılan terminolojidir. B.V. (Bacterial Vaginosis) çok yaygın ve sık tekrar eden bir durumdur. Bu istenmeyen bakterilerin gelişimi, çoğunlukla barsak florasından çıkan kokoid bakterilerle (koklar) alakalıdır. Bu koklar en iyi yüksek pH değerlerinde gelişir ve tipik olarak bu pH’ı kendileri oluştururlar. 4 – 4.5’luk normal asidik vajina pH’ı 5 ve daha yüksek değerlere yükselir. Bu yüksek pH değerlerinde laktobasil gelişimi engellenir ve bu yüzden optimal vajinal pH’ın hızlı ve doğal düzelmesine mani olunur. Aslında vajina florasındaki dengeler her zaman için laktobasillerle istenmeyen bakteriler arasında bir rekabeti içerir. Bacterial Vaginosis birkaç vajinal rahatsızlık ile yaşanabilir. En karakteristik rahatsızlık kötü kokulu ve aşırı akıntıdır. Buna ek olarak sıklıkla kaşıntı ve/veya yanma gibi hoş olmayan bir his söz konusudur ve dokular biraz kızarabilir ve tahriş olabilir.

Bacterial Vaginosis’in sadece bir denge bozukluğu olduğunu, bir hastalık veya bir bozukluk olmadığını akılda bulundurmak önemlidir. Tıpkı ağızda oluşan aşırı bakteri gelişiminin bir hastalık olmadığı fakat hassas dişetleri, aşırı plak oluşumu ve ağız kokusu ile kendini gösteren bir rahatsızlık olduğu gibi. Bununla birlikte bu durum düzeltilmediği ve normal doğal dengeye kavuşturulmadığı zaman, bu bozulmuş ortamdan mutlaka bir takım rahatsızlıklar gelişebilir; Bacterial Vaginosis, bir enfeksiyon ve enflamasyon tanısı olan Vajinite dönüşebilir. Ayrıca patojenlerin >5’lik daha yüksek pH değerinde kolonileşme açısından çok daha fazla bir şansı olur, ki bu da BV’ye çok özgü bir durumdur.

Vajinadaki bakteriyel denge bozukluğu ile nasıl başa çıkılır
Bakteriyel rahatsızlıkların azaltılabilmesi için birkaç yol vardır. En önemlisi vajinal hijyenin gerektiği gibi olmasıdır. Bunun için mesela normal (alkalin) sabunların kullanılmaması, adet döneminde tamponların ve pedlerin sık sık değiştirilmesi, bölgenin sıkı (veya sentetik) giysilerle kapatılmaması ve cinsel ilişkide hijyen kurallarına uyulması gereklidir. Vajina dokularının normal ve sağlıklı durumda olması da önemlidir; yeterli ıslanma olmadan (kuru seks) cinsel ilişkiye girmekten de kaçınılmalıdır zira bu durum dokuları tahriş edebilir ve zarar verebilir bu da mikrop istilasını kolaylaştırır.

Sağlıklı mukoza dokuları için genel sağlığın da iyi olması önemlidir.

Multi-Gyn ActiGel/ Jelin Teknik Bilgileri

1. Etken Maddeler
Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer, Aloe Barbadensis (Sarısabır) özü

Inci:
Aloe Barbadensis (Sarısabır) özü, Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer*,
Mannane, Gliserin, Kaprilil Glikol

* Aloe Vera’dan elde edilen patentli negatif şarjlı polisakkaridler,
EP 1 323 738 A1. WO 03/055918
2. Fizyolojik etki

2QR.
Galactoarabinan Polyglucuronic Acid Crosspolymer. 2QR, BioClin’in Aloe Barbadensis jelin içinde doğal olarak bulunan bu kompleks polisakkaride verdiği isimdir. Bu bileşikten eşi benzeri olmayan bir özellik keşfedilmiştir; bir yandan laktobasillerin normal florasını etkilemeden, “karışıklık” oluşturmak suretiyle zarar verici bakterilerin tutunma mekanizmasını engellemektedir. Bakterileri direkt olarak öldürmez fakat gelişimlerini engeller çünkü (vajinal) dokulara tutunamazlar. Dokulara tutunamadıkları için zararlı hale gelemezler, beslenemezler ve sonunda ölürler ve doğal yoldan dışarı atılırlar.
Bu çapraz polimerin etkisi, zarar verici bakterilerin tutunma mekanizmasının polisakkaridlerle engellenmesi/bloke edilmesi suretiyle elde edilir. Bu bakteriler uzun zincir polisakkaridler tarafından karmakarışık hale getirilir. Bu yüzden bu, bir (biyo) kimyasal etki değil fiziksel bir etkidir. Ayrıca hücreye veya vajinanın hücre dokusuna herhangi bir müdahale yoktur. Antibiyotiklerin veya dezenfektanlarınki gibi toksik etkiler söz konusu da değildir. Zarar verici bakterilerin çabuk çoğalmasının, dokulara tutunmalarının engellenmesi suretiyle direkt olarak engellenmesi suretiyle, sağlıklı vajina florası optimize edilir.

2QR 1999 yılında keşfedilmiştir ve BioClin, Aloe Barbadensis jel içersinde bulunan bu bileşiğin filtrelenebildiği (moleküler filtrasyon) ve konsantre edilebildiği bir proses geliştirmiştir. Bu yüzden bileşik standardize edilebilmektedir. BioClin Aloe Barbadensis jeli Actigel formülü içersinde bir baz olarak kullanmaktadır fakat 2QR bu jele, artırılmış ve standardize edilmiş bir konsantrasyonda dahil edilmiştir. Bu yüzden bileşik içerik listesinde ayrı olarak beyan olunmaktadır.

Aloe Barbadensis Özü
Actigel bitki özü Aloe Barbadensis jele dayalıdır. Bu doğal jelin pH değeri 4’dür ve bu yüzden vajina için ideal bir asit tamponudur. Actigel vajina içine uygulandığında optimal asit tamponlaması sağlar ve hemen 4 – 4.5’luk bir pH değeri oluşturur. Actigel aynı zamanda laktobasillerin üremesini de destekler. Ayrıca Aloe Barbadensis jel dokular üzerindeki yararlı etkisi ile de bilinir ki bu da vajina dokularının iyi durumda kalması için önemlidir.
Aloe Barbadensis jel kişisel bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılır ve tamamen güvenli olarak bilinir. Güvenilirliği Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan FDA’sı tarafından onaylanmıştır. Aloe Barbadensis’in geleneksel tıpta iyi bilinen bir bitki olduğu ve yaraları iyileştirmesinden körlüğe kadar pek çok yararlı özelliklere sahip olduğunun iddia edildiği de akılda bulundurulmalıdır. Actigel, sağlam kanıtlar oluşturan laboratuar testleri ve klinik verilerle desteklenen etkiler dışında yararlı etkiler öne sürmemektedir.

3. Ürün Bilgileri

Ürün özellikleri
– Bacterial Vaginosis’i (BV) önler ve tedavi eder.
– Kötü kokuyu ve akıntıyı azaltır.
– Kaşıntı ve tahriş durumlarında direkt bir rahatlatıcı etkisi vardır.
– Vajinal rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.
– Vajina florasını ve dokuların durumunu optimize eder.
– Mantarı önler.
– Güvenli ve doğaldır.

Kullanma Talimatları
İstenmeyen akıntı ve/veya koku ile birlikte seyreden Bacterial Vaginosis (BV)’nin tedavisi için, en az 5 gün süre ile günde en az iki kez olmak üzere vajinanın içine bol miktarda tatbik ediniz.

İstenmeyen akıntı, koku ve ilgili şikayetlerin önlenmesi için veya mantara karşı üç günde bir tek uygulama yeterlidir. Daha sık uygulama etkinliği artırır. Yatmadan önce uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Korunmasız cinsel ilişki vajinanın asitliğini (pH değerini) etkiler. Optimal vajina pH’ını geri kazandırmak ve istenmeyen bakterilerin ve kötü kokunun gelişimini engellemek için ilişkiden sonraki 8 saat içersinde Multi-Gyn Actigel kullanınız.

Kaşıntı, tahriş, hassasiyet, kızarıklık, ve ağrı gibi vajinal rahatsızlıklar durumunda, günde en az bir kez veya her ne zaman bir rahatlama istenirse bol miktarda Multi-Gyn Actigel uygulayınız.

Lütfen not ediniz! Uygulama sonrasında bir karıncalanma hissedilebilir. Bu normaldir ve birkaç dakika içersinde geçecektir.

Uygulama
Dış genital bölge (vulva) rahatsızlıkları durumunda Multi-Gyn Actigel parmakla uygulanabilmektedir (uygulama öncesinde ellerinizi mutlaka yıkayınız)

Dış genital bölge Uygulama

Kullanım talimatı kutu içindeki Türkçe kullanma kılavuzunda mevcuttur.

1. Tüpün kapağını çıkarın. İlk kullanım öncesinde, ağzı kapalı olan tüpü delmek için kapağın arkasını kullanınız.
2. Tüpü bir elinize alıp diğer elinizin işaret parmağını resimde gösterildiği gibi tüpe yakın tutunuz. Tüpü hafifçe sıkınız. Resimde gösterildiği gibi işaret parmağınıza yeterli bir miktar gelene kadar sıkmaya devam ediniz.
3. İşaret parmağınızdaki miktar en az bir parmak ucu miktarı olmadır (2ml)
4. Jeli dış genital bölgeye tatbik ediniz.

İç tarafa uygulama yapmak için özel aplikatör kullanılabilir. Aplikatör kutunun içindedir ve tüpün ucuna takılabilmektedir. Jel vajina içine aplikatör ile uygulanabilmektedir ve burada daha uzun süre etki gösterebilmektedir. Kullanımdan sonra aplikatör tüpün üzerinde bırakılabilir. Ilık su ile yıkadıktan sonra kapak aplikatörün üzerine takılmalıdır.

İçten uygulama

Kullanım talimatı kutu içindeki Türkçe kullanma kılavuzunda mevcuttur.

1. Tüpün kapağını çıkarın. İlk kullanım öncesinde, ağzı kapalı olan tüpü delmek için kapağın arkasını kullanınız.
2. Kutunun içersinde bulunan özel aplikatörü tüpe takınız.
3. Aplikatörün ucundaki küçük kapağı çıkarınız.
4. Tüpü bir elinize alıp, aplikatörün ön tarafından jel gelene kadar hafifçe sıkınız.
Jel dışarı çıktığı zaman, jelin aplikatöre dolduğunu ve kullanıma hazır olduğunu bilirsiniz. Hafif bir sıkma ile ne kadar jel geldiğini deneyin; en az bir parmak ucu kadar miktara ihtiyacınız vardır (2ml)
5. Tüpün ucunda bulunan aplikatörü resimde gösterildiği gibi vajinanın içine sokunuz. Vajina 7-8 cm uzunluğundadır ve bir kadının işaret parmağının uzunluğuna tekabül etmektedir. Aplikatörün uzunluğu yaklaşık olarak işaret parmağı ile aynıdır ve servikse (rahim boynu)* zarar vermez.
6. Tüpü hafifçe sıkınız. En az bir parmak ucu kadar miktara ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte herhangi bir sınırlama yoktur ve daha fazla uygulamanızın herhangi bir riski söz konusu değildir.
7. Kullanımdan sonra aplikatörü tüpün ucunda bırakabilirsiniz ve ılık su ile yıkayınız.
8. Küçük kapağı aplikatörün ucuna takınız.

4. Tolerans ve güvenlik

Multi-Gyn biyo-aktif Actigel çok iyi tolere edilir. Multi-Gyn’nin dıştan ve içten kullanımı konusundaki toksisite raporları, ürün yutulsa bile negatifti. In vitro ve in vivo testler, 2QR polisakkaridlerin (Aloe Barbadensis Actigel içersindeki ana etken madde), çok yüksek konsantrasyonlarda bile sitotoksik aktivitelerden yoksun olduğunu göstermiştir.
Multi-Gyn Actigel ile çeşitli güvenlik testleri yapılmıştır. Tüm bu testler ürünün uygulama amacı açısından çok güvenli olduğunu göstermiştir.
Güvenlik ve nontoksikliği destekleyen aşağıdaki veri ve raporlar mevcuttur:
– Toksikolojik bilirkişi raporu
– AMC tarafından yapılan hassasiyet testi (yama testleri)
– Formülün challenge testi ve Raf Ömrü testi
– RBC Lizis Testi (Eritrositlerin ozmotik fragilitesi)

Özel Kullanım Tedbirleri ve uyarılar
Yoktur. Yutulması halinde zehirli değildir. Optimal vajinal pH’ı sebebiyle ürün, hassas dokulara uygulanmasından sonra biraz yanma yapabilir. İçerik maddelerinden herhangi birine karşı bilinen veya test edilmiş aşırı duyarlılık durumunda ürün kullanılmamalıdır.
Herhangi bir negatif etkileşim rapor edilmemiştir.

Gebelik ve Emzirme
Ne gebelik ne de emzirme döneminde hiçbir negatif istenmeyen etki rapor edilmemiştir.

İstenmeyen etkiler
Multi-Gyn Actigel optimal bir vajinal asitliğe sahip olduğundan ve sperm alkalin olduğundan, Multi-Gyn Actigel’in kullanımı sperm aktivitesini azaltabilir. Bu yüzden, eğer gebelik isteniyorsa, direkt olarak ilişkiden önceki ve sonraki saatlerde kullanılmamalıdır. Bilinen başka istenmeyen etkileri yoktur.

Kazara Yutma
Ürün yutulduktan sonra bile herhangi bir olumsuz durum rapor edilmemiştir.
Tüm bileşenler aynı zamanda gıda içerik maddeleri olarak sınıflandırılmaktadır.

İçindekiler
Multi-Gyn Actigel, bir doku düzeltici ve pH tamponu olarak vazife gören Aloe Barbadensis ile bir arada biyo-aktif 2QR-kompleksine dayalı doğal bir üründür.
Multi-Gyn Actigel parfüm ve hayvan menşeli hiçbir madde içermemektedir. İçeriğinde sert kimyasallar, koruyucu maddeler veya hormonlar yoktur ve güvenli ve zararsızdır.

İçindekiler: Aloe Barbadensis (Sarısabır) Özü, Mannane, Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer, Gliserin, Kaprilil Glikol

Raf ömrü
En az 36 ay

Özel Saklama Tedbirleri
Herhangi bir özel saklama tedbiri yoktur.
0°C’nin altında ve 50°C’nin üzerindeki sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

Ambalaj
Aplikatörlü 50 ml’lik özel tüp

Üretici Firma
BioClin BV, Informaticalaan 12 Delft, Hollanda

Ürün Özellikleri
Miktar (ml, adet,ampül…) : 50 ml
Ürün Formu (Krem, losyon, tablet,…) : Krem

eczanemizde.com Sitesine neden üye olmalıyım?
• eczanemizde.com, Üyelerine özel kampanyalar ve indirim avantajları sağlar.

• eczanemizde.com, 128 bit SSL güvenlik sertifikası ile % 100 güvenli alışveriş garantisi verir.

• eczanemizde.com, Sizi TANIR, Daha sonra satın almak istediğiniz ürünleri unutmaz bilgilerinizi saklı tutar ve Fatura adresi.

• eczanemizde.com, Müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.
Sitemize üye olmak için TIKLA

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: